7 روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه

7 روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه

 

امروزه یادگیری زبان انگلیسی در خانه مخصوصا در این روزهای سخت امکان پذیر است. ایده خوبی میتواند باشد که از وقتتون برای یادگیری زبان انگلیسی و برنامه ریزی براش استفاده کنید و کاملا طبق برنامه پیش برید. اولین چیزی که لازمه بهش فکر کنید سطح فعلی زبان انگلیسی تون هست و ضعف ها و قوت هاتون. شاید گرامرتون قوی باشه ولی در مهارت اسپکینک  خیلی قوی نیستید. بعدش لازمه یک طرح درس مخصوص به خودتون رو درست کنید تا بتونید مهارتهای اسپیکینگ تون رو بیشتر تمرین کنید. سطح زبان انگلیسی شما وابسته به مقدار مطالعه و تمرینی است که انجام می دهید.

 

برای اینکه کمکی بهتون شده باشه اینجا یک برنامه ای آوردم که بهتون کمک کنه یادگیری زبان انگلیسی رو به راحتی در منزل شروع کنید. از این طرح به عنوان راهنما استفاده کرده و ازش برای مطالعه و یادگیری استفاده کنید.

 

  1. کتاب انگلیسی بخونید.

کتاب خوندن یک روش عالی برای افزایش دایره لغات و تقویت درک مطلب است. بهتره همیشه شما یک کتاب کوتاه رو انتخاب کنید که انگیزه و جذابیت اش براتون حفظ بشه. چرا که خوندن یک کتاب طولانی سخته. اگر سطح زبان انگلیسی تون بالاست و در سطح پیشرفته هستید اونوقت می تونید رمان یا ادبیات باستانی رو بخونید.

 

  1. فیلم و سریال انگلیسی انگلیسی تماشا کنید.

تماشا کردن فیلم و سریال یک روش پرطرفدار برای تقویت مهارت لیسنینگ و بالا بردن دایره لغات شماست. تماشای فیلم به دو صورت می تونه به شما کمک کنه. روش اول استفاده از اون به عنوان بخشی از مطالعتون هست. بدین معنا که شما یک ویدیو را انتخاب کرده و به صورت آهسته تماشاش می کنید و سعی می کنید تک تک لغات را با استفاده از زیرنویس متوجه بشید و لغات جدید را یادداشت کنید و روش دوم هم که خیلی معمول است این است که به صورت غیر فعال فیلم  تماشا کنید. این به اندازه ی روش اول موثر نیست ولی باز هم می تواند تا حدود زیادی تاثیرگذار باشد. اگر شما انقدر خسته اید که توانایی مطالعه را ندارید لیست بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی رو می تونید در پست های اینستاگرام من پیدا کنید.

 

  1. در یوتیوب درس های انگلیسی تماشا کنید.

یوتیوب یک منبع فوق العاده برای یادگیری زبان انگلیسی است. اگر سطح تون Basic یا پایه است می تونید از کانال های زیر استفاده کنید:

Speak English With Mr. Duncan

Easy English

BBC Learning English

Jennifer ESL

اگر سطح زبانتون Intermediate یا متوسط است می تونید از این کانالهای یوتیوب استفاده کنید:

EnglishClass101.com

On the Go With EF

VOA Learning English

 

و اگر سطح تون Advanced یا پیشرفته است می توانید از کانالهای زیر استفاده کنید:

Rachel’s English

Business English Pod

 

  1. پادکست انگلیسی گوش کنید.

پادکست گوش کردن یک روش عالی برای تقویت مهارت لیسنینگ است و شما همچنین می تونید از این طریق لغات جدید و گرامر یاد بگیرید. لازم نیست همیشه پشت کامپیوترتون مشغول مطالعه باشید، شما می تونید راحت روی کاناپه بشینید یا روی تخت تون دراز بکشید و انگلیسی یاد بگیرید. لیست بهترین پادکست ها برای یادگیری زبان انگلیسی رو هم در پست ها و هایلایت های پیج اینستاگرام من می تونید ببینید.

 

  1. از اپلیکیشن های مختلف برای یادگیری لغات زبان انگلیسی استفاده کنید.

اپلیکیشن هایی مانند Duolingo, Babbel, Memrise, Busuu همشون اپلیکیشن های رایگانی هستند که برای یادگیری زبان انگلیسی می تونید ازشون استفاده کنید. این اپلیکیشن ها خیلی خوبن. برای یادگیری واژگان زبان انگلیسی، Busuu هم اپلیکیشن مورد علاقه من هست چون خیلی درس های متنوعی داره.

 

  1. شرکت در دوره ها و کلاس های آنلاین.

شرکت در دوره ها و کلاس های آنلاین روشی عالی برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت اصولی و سازمان یافته است و شما می تونید با این روش تحت چهارچوب خاصی، زبان انگلیسی رو یاد بگیرید. وب سایت ها و پلتفرم های ایرانی خیلی خوبی وجود داره که می تونید کلاس و یا دوره مورد نظرتون رو در اونها بگذرونید. چندین وب سایت خارجی هم که در پیج اینستاگرامم معرفی کردم که با استفاده از منابع بسیار غنی شون که شامل درس های صوتی و تصویری و متن میشه می تونید رایگان آموزش ببینید.

 

  1. خاطراتتون رو به انگلیسی بنویسید.

نوشتن خاطرات روزانه روشی بسیار خوب برای تمرین زبان انگلیسی و تقویت مهارت رایتینگ است. این کار خیلی آسونه. فقط کافیه افکارتون رو هر روز صبح به انگلیسی روی کاغذ بیارید. این کار به شما کمک می کنه به انگلیسی فکر کنید و بهتون کمک می کنه تسلط کافی به زبان پیدا کنید و بتونید رفته رفته خیلی روون صحبت کنید. مهم نیست اگر بعضی جملات رو اشتباه نوشتید. اگر دوست دارید یک نفر رایتینگ های شما رو چک کنه، می تونید از یک استاد زبان انگلیسی کمک بگیرید. نوشتن افکارتون به سلامت روان تون هم خیلی خیلی کمک می کنه.

 

اشتراک گذاری: